Pieski

ostatnio dodany pupil

bez imiennne
bez imiennne
dodaj psiaka
niech zobaczą go tysiące internautów

akita inu

akita inu

dodane przez: www.dogutti.pl

kraj pochodzeniaJaponia
rok dodania wzorca2001
wzorzec (ang)http://www.fci.be/uploaded_fil...
numer fci255
grupa fciV
szpice i psy pierwotne
 
zobacz teżrasa akita inu »
akita inu forum »


opisy zdjęcia zalety/wady forum pupile

Komentarze:

opis dodany: 2006-06-24 przez: Jacek
akita inu pochodzi z japońskiej wyspy Honsiu. Podobna z budowy ciała do chow-chow, choć ma krótką sierść. Odważna i przywiązany do swojego pana. Masa ciała 30-50 kg. Umaszczenie czerwono-płowe, sezamowe (czerwono-płowe z czarnymi końcówkami), pręgowane, białe.
opis dodany: 2006-08-04 przez: www.akita.pl
Akity mają w Japonii bardzo dlugą historię, ktorej korzenie siegają kilku tysięcy lat wstecz. Pierwotnie wykorzystywano je do polowań na niedźwiedzie, jelenie i dziki oraz do transportu ciężkich ładunków, a nawet do obrony obejscia. Chwalono je jako dzielnego myśliwego, strażnika i lojalnego towarzysza.
Obecnie akita inu to pies rodzinny, świetny stróz lub pies ratownik, czy tez zaprzegowiec. Jest bardzo wszechstronny i można z nim wiele dokonac, jeśli tylko poświęci mu się odpowiednio dużo czasu i wiele serca.
Akita jest psem twardym, wymagającym konsekwencji w wychowaniu. Jest uparty i źle reaguje na ostre traktowanie. Na jego milość i bezprzykładne przywiązanie trzeba sobie zapracować. Jest to pies dominujący w stosunku do innych (zwłaszcza nieznajomych) psów tej samej płci. Swego terytorium będzie bronił przed intruzami, a w razie realnego zagrożenia stanie w obronie właściciela.
Japonska tradycja dotyczy nie tylko samych psów, ale rownież sposobu ich wystawiania (na oryginalnych japonskich ręcznie robionych obrożach i smyczach - na ogół zlotych albo srebrnych). Koszt jednego kompletu jest porownywalny z zakupem psa z dobrej hodowli w Polsce.
opis dodany: 2010-11-04 przez: Ania
Akita jest wymagającym psem. Po pierwsze musi powstać więź między przewodnikiem a psem (na to trzeba czasu). Po drugie pies musi poznać granice, on ma być na samym dole w hierarchii, wówczas jest spokojnym psem. Jeżeli Akita ma zbyt mało ruchu i bodźców popada we frustrację, staje się wówczas spięta i wszczyna bójki z innymi psami. W stosunku do obcych nieufna- ostrzega i odstrasza. Ma świetną pamięć. Jest bardzo czysta, jako szczenię błyskawicznie uczy się czystości (1 tydzień). Czuje respekt przed człowiekiem. Zaatakowana broni się zaciekle. Ma niezwykłą siłę w ataku, odwagę oraz jedyną w swoim rodzaju technikę walki (szybkość, siłę i refleks). Potrafi współpracować z przewodnikiem oraz innym psem podczas obrony. Posiada wrodzone cechy obronne. Pilnuje na spacerach przedmiotów, do domu wpuszcza obcych ale tylko przy przewodniku. Obcego w domu ma na oku i w razie potrzeby alarmuje. W domu "psa nie ma", niepotrzebnie nigdy nie szczeka. Na dźwięk dzwonka jest czujna ale cicha. Na spacerach nigdy nie ucieka, sprawdza gdzie jest przewodnik i za nim podąża. W restauracji pozwala kelnerowi przynosić jedzenie ale nie pozwala nic zabierać z powrotem;) Akita wpatrzona jest w przewodnika oczami pełnymi miłości. Pies ten wymaga dużo cierpliwości, spokoju, konsekwencji, ale trud ten opłaci się każdemu kto go podejmie. Pod żadnym pozorem nie można karać cieleśnie Akity, reprymenda jest dla niej wystarczającą karą. Dla Akity trzeba mieć czas!
akita inu
do góry
polityka prywatnościregulaminkontakt szukanezobacz inne nasze stronymapa serwisu
Twórcy ani właściciele witryny nie ponoszą odpowiedzialności za zamieszczane przez użytkowników treści oraz zdjęcia
Kopiowanie całości lub części materiałów bez zgody właścicieli zabronione
akita inu » psy rasowe