Pieski

ostatnio dodany pupil

bez imiennne
bez imiennne
dodaj psiaka
niech zobaczą go tysiące internautów

buldog francuski

buldog francuski

dodane przez: fares

kraj pochodzeniaFrancja
rok dodania wzorca1995
wzorzec (ang)http://www.fci.be/uploaded_fil...
numer fci101
grupa fciIX
psy ozdobne i do towarzystwa
 
zobacz teżrasa buldog francuski »
buldog francuski forum »


opisy zdjęcia zalety/wady forum pupile

Komentarze:

opis dodany: 2006-06-24 przez: Jacek
Mimo swej wielkości (25-30cm) buldog francuski jest ciężki i dobrze zbudowany. Jest także niewiarygodnie skoczny. Ma bardzo przyjazny charakter, lubi bawić się z dziećmi. Dobrze spisuje się także do ochrony domu.
opis dodany: 2006-08-04 przez: Stellanova
buldog francuski jest czysty, miły, prawie nie linieje, łatwo go wychować, nie ma przykrych przyzwyczajeń i nie potrzebuje dużo ruchu.

Najlepiej nadaje się dla starszych ludzi bo wtedy jest oczkiem w głowie swego pana/ni a buldog francuski uwielbia być w centrum zainteresowania.
buldog francuski kocha rodzinę, jest wspaniałym kompanem do zabawy z dziećmi.
Ogólnie mówiąc, bez trudu przystosowuje się on do różnych warunków i sytuacji, nie przysparza dużo pracy, ale jest szczęśliwy jedynie w bliskim kontakcie ze swoją rodziną.

buldog francuski jest bardzo inteligentny, o miłym usposobieniu, delikatny i przymilny. Chodzi chętnie na spacery tylko dlatego bo uwielbia być ze swoim państwem. Kocha zabawy, pieszczoty i wszystkie chwile spędzone z włacicielem. Może się zadowolić trzema krótkimi spacerami w sąsiedztwie miejsca zamieszkania. Jest wspaniałym towarzyszem dla ludzi mieszkających w blokach. Jest uważny, chętny do zabawy, mało szczeka.
Oczy i zmarszczkę na nosie trzeba utrzymywać w czystości. Sierść łatwo pielęgnować. Budogi francuskie są bardzo wyczulone na ton głosu właściciela i potrafią wyczuć złą atmosferę w domu. Kocha dorosłych i dzieci jak również zwierzęta małe i duże, jednym słowem charakteryzuje się wielkim umiłowaniem do życia i świata.

Należy do psów o skróconej kufie, dlatego też trzeba mieć to na uwadze. W upalne letnie dni należy zapewnić mu cień i stały dostęp do wody.
Historia rasy zapraszam na http://www.stellanova.waw.pl/buldog_historia.htm
opis dodany: 2007-01-01 przez: Jowita
buldog francuski jest psem lubiącym dzieci, inteligentnym i bystrym. Może mieszkać w miastach i mieszkaniach, ponieważ mało szczeka. Mimo to potrzebuje dużej dawki ruchu. To, że może mieszkać w domu nie oznacza jednak, że nie będzie z nim problemów. Psy tej rasy bardzo źle znoszą upały, gdyż mają dość mocno skrócony nos. Z tego powodu trudno jest im oddychać w takie dni. Ta rasa jest jednak bardzo lubiana. Trzymane są do towarzystwa, zabawy oraz stróżowania. Wesoły charakter i gotowość do zabawy w każdej chwili powoduje, że szybko staje się ulubieńcem rodziny. Masa ciała tego pieska wynosi nie więcej niż 14 kg i nie mniej niż 8.
buldog francuski
do góry
polityka prywatnościregulaminkontakt szukanezobacz inne nasze stronymapa serwisu
Twórcy ani właściciele witryny nie ponoszą odpowiedzialności za zamieszczane przez użytkowników treści oraz zdjęcia
Kopiowanie całości lub części materiałów bez zgody właścicieli zabronione
buldog francuski » psy rasowe